O nás

Data Servis

Společnost Data Servis – informace s.r.o. využila mezeru ve dvou oblastech trhu On trade a Utility. Stáli jsme na úplném začátku a položili základní kameny v těchto dvou oblastech v ČR i SR. Díky důvěře našich klientů a příležitosti jsme dokázali jako jediná česká společnost vytvořit unikátní a fungující metodiku průzkumů, která je platná dodnes.

 

Za uplynulých 25 let jsme byli u mnoha významných akvizic a za pomocí naší informační podpory vstupovalo na trh hodně nových značek. DS reporting slouží pro oceňování firem a značek na trhu, je součástí výročních zpráv, je hodnotícím kritériem pro odměňování a slouží jako benchmark pro další firmy a země.

Jsme spolehliví, akční, neotřelí, protože jsme zkušení.

Náš příběh

V oblasti On trade/ HoReCa, který nebyl do roku 1998 vůbec průzkumem „políbený“ jsme nastartovali měření. Rozhodli jsme se na to jít tenkrát tzv. od lesa. Začali jsme definováním potenciálu trhu a vytvořili metodologii měření tohoto trhu. Standardy, jak zjistit a změřit základní fakta o trhu -jeho velikost, strukturu, regionální významnost, cenovou úroveň a penetraci značek – jsou i v současné době stále platné. Jsme jediná výzkumná společnost, která má dokonalý přehled o každé provozovně na trhu a zná Universum On trade v kontinuální návaznosti. Přestože tento trh prošel velkými změnami a legislativními dopady, naše ověřená a aplikovaná metodika je nenahraditelná pro přesné zjištění informací o tom, co se na trhu děje v oblasti trendů, tržní pozice jednotlivých kategorií a značek.

 

 

Utility byla druhá oblast, které jsme se od počátku věnovali. Začali jsme spolupracovat s energetickou společností ZČE, a.s.. Díky vizionářskému vedení ZČE jsme to byli právě my, komu svěřili vytvoření metodiky měření spokojenosti zákazníků na B2C i B2B segmentu. To bylo za časů, kdy byl ještě zákazník doslova „přikován“ ke svému dodavateli energie a neexistovala možnost volby. Aplikací mezinárodní metodiky do našich podmínek jsme vytvořili unikátní Customer Satisfaction & Loaylty Index a Customer Experience Call back. Tato metodika byla pak převzata do téměř všech energetických společností v ČR a SR. Do současnosti je to jediná komplexní a kontinuální metodika měření zákaznického portfolia v energetice.