Pokud se Vám DNews nezobrazí korektně, klikněte, prosím zde:
Při použití prohlížeče Explorer je DNews optimalizováno pro verzi Explorer 8 a vyšší.
Data Servis - informace s.r.o. Newsletter červen 2014


V prvním čtvrtletí 2014 jsme již viděli „zelená čísla“ ve spotřebě piva ve srovnání se stejným obdobím 2013. Potvrdí se všechny predikce, že 2Q 2014 bude ještě lepší? Zatím všechno k tomu směřuje, protože lidé do podniků chodí více než loni. Výsledky pro vás budeme mít v srpnu.
 
V posledním roce ještě výrazněji vidíme nárůst novinek všeho druhu v nabídce provozoven. V rámci pivních novinek vystřídala beermixy kategorie Cider. Výrazně se zvyšuje nabídka různých speciálů od malých pivovarů, které nabízejí netradiční chutě, příchutě, barvy a „příběhy“. Jak se jim daří a které z nich jsou regionálně nejvíce rostoucí vám řekneme po letní sezóně.


 

Obsluha v gastronomických provozovnách v Česku ani na Slovensku většinou neumí zákazníkovi nic nabídnout. Obsluha nerada cokoliv doporučuje, upselling je pro ně cizí slovo a se správným servírováním značek si už vůbec „nedělá starosti“. Vždyť to ten zákazník přece nakonec vypije, když už si to objednal. To, že tím mohou zhoršit chuť značky a dojem z ní, v tu chvíli vůbec neřeší. Přitom důsledkem může být i to, že si zákazník značku už nikdy neobjedná.
Nabízíme vám oči Mystery zákazníka, abyste viděli skutečnou realitu, jak jsou vaše značky návštěvníkům nabízené a servírované. Pro více informací ...
.
 

Skoro polovina provozoven na trhu On trade má zahrádku. Zahrádka dokáže zvednout návštěvnost v letních dnech až o 23% oproti podniku, který zahrádku nemá. Jak byly zahrádky úspěšné a co se tam nejvíce pilo budeme vědět po sezóně.
 
Štamgasti pomohli provozovnám překlenout těžké období krize a prohibice. Ale nyní již vyšší návštěvnost a tržby vykazují podniky, které se více otevřely novým a nepravidelným návštěvníkům. Určitou výjimku má Morava a východní Slovensko, kde štamgasti „utrácejí“ stejně jako jiní zákazníci.

Cenová mapa PIVA, ale i dalších nápojů, jasně ukazuje, že ve velkých městech se prodávají značky PIVA až o 17% dráž (na Slovensku dokonce o 20%), než je celorepublikový průměr a na českých vesnicích jsou ceny PIVA nižší až o 15% oproti průměru. Slovenské vesnice jsou níže o 10%.

Pokud Vás tyto informace zaujaly nebo máte nějaké další dotazy, které by Vám mohly přinést užitek v oblasti vyšší výkonnosti Vaší firmy, budeme rádi, pokud se na nás obrátíte: Marcela Šimková, Zdeňka Strakuľová
Pokud si nepřejete DNews dostávat, kontaktujte nás, prosím, zde.