Pokud se Vám DNews nezobrazí korektně, klikněte, prosím zde:
Dobrý den,
jsme v období plánování a příprav aktivit na další rok, proto mi dovolte krátce shrnout a podívat se zpět na to, jak se vyvíjel slovenský On trade v prvním pololetí letošního roku a na co se zaměřit v dalších měsících. Tyto informace naleznete v našem aktuálním DNews.

Za celý Data Servis zdraví Marcela Šimková

JAK POČASÍ ZAHÝBALO S VÝSLEDKY
ON TRADE ZA PRVNÍ POLOLETÍ ?
  ZNAČKY S NEJVĚTŠÍ DŮVĚROU
ZE STRANY PODNIKŮ
Pozdější nástup léta, na které jsme si museli počkat až do začátku prázdnin, způsobil v 2. kvartálu v letních zahrádkách mírnou absenci hostů.

Oproti prvnímu pololetí loňského roku se snížila návštěvnost hostů o 3 %, ale utratili o 4% více peněz než před rokem. Při srovnání druhého kvartálu loni a letos jsou čísla horší – návštěvnost poklesla o 5 % a útrata hostů zůstala stejná.
 
Z posledních výsledků měření Emoční důvěry značek vidíme, že na slovenském trhu existují unikátní pivní značky, které mají silnou skupinu podporovatelů a téměř žádné „pomlouvače“. Jedná se o značky Velkopopovický Kozel a Šariš.

V kategorii nealko nápojů vede Kofola a v segmentu lihovin je to značka Finlandia, Becherovka Originál a místní Vodka St. Nicolaus.

NOVINKY V OBLASTI KOMUNIKACE
NA TRHU ON TRADE
 
OBCHODNÍ ZÁSTUPCE
JAKO ZRCADLO ZNAČKY
Vidíme výrazný nárůst v aktivní komunikaci podniků se svými koncovými zákazníky. Oproti loňskému roku se zvýšil počet podniků, které pravidelně každý týden zasílají svým zákazníkům e-mailem nebo na mobil aktuální polední menu.
Loni to bylo pouze 13 % podniků s poledním menu a letos se jedná již o každý 5. podnik.
Většina (6 z 10) podniků se prezentuje na webu ať již ve formě svých vlastních webovských stránek nebo v odkazech a jiných vyhledávačích.
 
 
Celkově nejlepší hodnocení obchodních zástupců jako představitele značek mají na Slovensku stejně jako v České republice pivovary, a to především Heineken, druhou příčku ve spokojenosti obsadili OZ nealko nápojů a těsné třetí místo zaujímají OZ lihovin.

Spokojenost podniků s prací obchodního zástupce je vyjádřena v hodnocení jeho lidského přístupu – milý, vstřícný, přátelský. Dále z profesionálního hlediska podniky hodnotí kladně, že dokáže poradit, informuje o novinkách, akcích, zajišťuje rychlý servis. Nespokojenost s OZ je obvykle spojená s tím, že je nespolehlivý a nedodržuje sliby.


Zdroj: Průzkumy společnosti Data Servis - informace s.r.o.: Audit On Trade, Analýza NPS - Net promoter score, Omnibus On Trade, Analýza komunikace On Trade

V případě dotazů nás, prosím, kontaktujte na e-mailech:
marcela.simkova@data-servis.eu, zdenka.strakulova@data-servis.eu

Pokud si nepřejete DNews dostávat, kontaktujte nás, prosím, zde.